APARTMÁNY KONÍRNA

O projektu

APARTMÁNY KONÍRNA – Objekt bývalé konírny je součástí rozlehlého areálu zámku v Dlouhé Lhotě u Příbrami. Celý areál prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která v poslední fázi zahrnovala též objekt konírny. Malý přízemní objekt se sedlovou střechou, který byl, jak název vypovídá využíván pro ustájení koní – v části přízemí a v části podkroví, pro uskladnění sena a steliva. Zadání investora bylo v celku jednoduché – na přízemí restaurace s vlastní kuchyní, přístupná z areálu zámku, ale i z návsi a v podkroví pak apartmány hotelového typu. Toto funkční zadání jsem si sami pro sebe doplnili o ambici, vytvořit takový interiér, který bude do jisté míry akcentovat původní využití objektu. Ne snad, že by v podkroví spali hosté na seně, ale spíše najít takové výrazové prostředky a materiály, aby si hosté v interiéru připadali, jako na venkově. Vzhledem k rozsahu a velikosti objektu, pak u štítových stěn jsou apartmány větší a uprostřed dispozice pak menší. Zvláštním požadavkem investora pak bylo umístění „living koupelny“ do samotného obytného prostoru v případě apartmánů u štítových stěn. Tyto apartmány pak mají ještě další koupelnu...Obytná koupelna obsahuje vanu v prostoru a kout s umyvadlem... Během rekonstrukce objektu bylo nutné část objektu uborat z důvodu statického poškození, bylo nutné zesilování stropu nad přízemím a to mělo do jisté míry i vliv na použití stavebních materiálů v prostorách apartmánů. Ze statického a provozního hlediska např. nebylo možné použít cementové stěrky na podlahy, které byly v původním konceptu, protože by příliš zatěžovali stropní konstrukci a zároveň hrozilo jejich popraskání...Bylo tedy rozhodnuto o náhradě, a finální podlaha je z vinylových dílců s dekorem imitující beton. Odhalené krovové prvky z původního konceptu se povedlo zachovat, bylo však nutné jejich ošetření požárními nátěry. Ostatní interiér je pak kombinací zabudovaných a volných prvků – mezi zabudované patří především obklady a stolky se zásuvkami z kartáčované a namořené dubové dýhy a masivu, a dále lakované skříně v šedém odstínu, které sice vycházejí z historického tvarosloví, ale jsou v zásadě navrženy, jako moderní interpretace. Prostor pro spaní je od koupelen oddělen skleněnými dveřmi s obložkou – tedy opět moderní a tradiční na jednom místě. Postel je čalouněná kůží a vhodně se doplňuje s ostatním interiérem. Sedací nábytek je pak od firmy TON. Je kombinací tradičních – léty prověřených židlí a modernějších křesílek a konferenčních stolků. Hlavní cíl návrhu se povedlo naplnit. Hosté jsou ubytování v podkroví, viditelené krovové prvky dotvářejí atmosféru původního půdního prostoru. Barevná kombinace není příliš tradiční, ale vhodně vyjadřuje záměr autorů, kterým bylo „venkovské bydlení“.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.