KAVÁRNA JEDNO KAFE

O projektu

KAVÁRNA JEDNO KAFE autor: DL STUDIO, s.r.o. Investory jsme potkali na výstavě gastronomických interiérů na výstavišti. Byl to milý maželský pár, který se rozhodl tímto krokem změnit svůj dosavadní život a vydat se novou cestou. Po hodinovém rozhovoru jsme se domluvili na projektu malé rodinné kavárny, kterou budou manželé provozovat společně. Potkat zákazníky, kteří v oboru začínají má své úskalí, ale i výhody. Musíte zdánlivě jasné a jednoduché věci znovu a znovu vysvětlovat a obhajovat. Výhoda je, že vystoupíte ze zajetých schemat a sám se snažíte si formulovat, co vlastně chcete a jak toho chcete dosáhnout. Okouzlilo mne, že si chtějí vše sami vyzkoušet, včetně výroby vlastních zákusků a nápojů. Od začátku odmítli možnost přeprodávání zboží od velkých dodavatelů. To, že budou majitelé sami stát za pultem ovlivnilo charakter kavárny. Půjde hlavně o přímý vztah mezi majitelem a kuchařem na jedné straně a zákazníkem, sousedem, na druhé straně. To ostatně vyplynulo i z umístění provozu na Praze 9, mimo centrum města, mezi starou zástavbu Hloubětína a několik nových domů pro převážně rodiny s dětmi. Nabídka domácích koláčů se nabízí nejen pro konzumaci na místě, ale i pro prodej sebou. To umožňuje schema kavárny s velkým prodejním pultem s vitrínami pro zákusky. Pro rychlou konzumaci, nebo při návštěvě na jedno kafe jsme připravili vyšší stoly s barovým sezením naproti pultu. V zadní části je klidová zóna s lavicí a variabilním uspořádáním stolů. Pro stálé návštěvníky jsou připravena pohodlná křesílka v zadním rohu kavárny. Je počítáno s letní terasou. Prostor je umístěn v novostavbě. Chtěli jsme ukázat sousedsky upřímný a přitom jenoduchý interier, bez zbytečného divadla okolo. Nechali jsme betonový strop obnažený, včetně vzduchotechniky a rozvodů elektřiny ke světlům. Zároveň jsme nechali prostor pro paní majitelku, aby si doplnila do polic vše, co je jí milé a co navodí důvěrnější vztah s hosty.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.