RESTAURACE LA TORRETTA

O projektu

RESTAURACE LA TORRETTA – Původní interiér restaurace byl navržen scénografickým způsobem. Měl v hostech evokovat pravou italskou atmosféru, stěny byly plné perspektivních maleb, hosté seděli pod kandelábry, všude byly různé italské dekorace, mističky, vázičky lucerničky apod. Tedy stav designu interiéru, který možná mohl fugovat před dvaceti lety, kdy bylo ještě do Itálie docela daleko, a pizza se pekla jen na několika místech v Praze... Dnes je situace jiná a hosté již vyžadují úplně jiné prostředí. A proto, že návštěvnost podniku měla klesající tendenci bylo rozhodnuto o celkové rekonstrukci...Jediné, co z původní restaurace zůstalo zachováno, bylo umístění pizza pece a falešné trámy pod stropem...Ostatní je nové. Investor nám nechal volnou ruku a bylo tedy možné příjit s originálním nápadem na dekor. Ten se projevuje na masce barového pultu, kde je ještě použito typových keramických obkládaček. Na hlavní stěně odbytové plochy je již motiv dekoru využit v plné síle. Bylo nutné nechat si vyrobit tiskařské matrice a ty pak společně s řemeslníky, aplikovat v různých odstínech na hlavní stěně. Ostatní interiér pak jen tomuto nápadu zdárně sekunduje. Je kombinací jednoduchých forem sedacího nábytku – lavic, stolů a obkladů na dlouhých stěnách. Obklad napravo vychází ze stropních trámů, je doplněn o poličky a je podsvícen led pásky. Obklad na levo je pak částečný a je doplněn o háčky a též podsvícen. Pod stropem jsou dále podvěšeny lamely a osvětlovací tělesa, vše v tlumených tónech. Většina z dřevěných prvků je v dubové dýze v přirozeném odstínu dřeva, avšak s černou hranou – resp. hrana je mořena načerno. Lavice a židle jsou čalouněny odolnou látkou v několika odstínech. Lavice samotná má pak různé výšky opěráků... Osvětlení z cenových důvodů vychází z nabídky IKEA, je však doplněno o zavěšené lamely. Židle jsou vybrány ze sortimentu společnosti TON. Z autorského hlediska se nám povedlo propojit „řemeslnost“ výroby pizzy s „řemeslností“ hlavního dekoru na stěně...Povedlo se vytvořit interiér na pomezí pizzerie, restaurace a bistra. Povedlo se oslovit novou skupinu hostů a po změně interiéru si restaurace našla nový okruh stálých zákazníků...

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.