POPPER PRAGUE – DÁMSKÝ KREJČOVSKÝ SALÓN


POPPER PRAGUE – DÁMSKÝ KREJČOVSKÝ SALÓN

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

2 399

O projektu

POPPER PRAGUE – DÁMSKÝ KREJČOVSKÝ SALÓN POPPER PRAGUE – návrat k tradici první republiky, kdy český oděvní průmysl patřil na evropskou špičku. . . vhodná alternativa k zaběhnuté modní dámské konfekci. . .

, šaty na míru vašemu tělu a radost pro vaší duši. . . , osobní péče a kvalita, vše na jednom místě, na známé adrese.

Toto bylo v kostce zadání a neobvyklé požadavky od klienta. Naším úkolem pak bylo zadání splnit ve všech ohledech – tedy nejen co se samotného designu interiéru týká, ale na stejné úrovni bylo též funkční řešení prostor, které jsou na několika výškových úrovních.

Interiér není příliš rozsáhlý, aby bylo možné splnit všechny požadavky na funkci, bylo nutné vybudovat další vestavěné patro. Na vstup navazuje přízemní část, kde probíhají jednání s klientkami, konzultace návrhů, měření a zkoušení jednotlivých modelů. Zkoušení probíhá v prostorné zkoušecí kabině pod vestavěným patrem, od salonu oddělené těžkým závěsem. Na druhé straně od prodejního pultu je část, kde jsou uskladněny látky, a kde dochází k přenášení střihů na látky a samotné stříhání. Ve vestavěném patře je nad střižnou krejčovská část a nad zkoušecí kabinou malá kancelář.

Obě části patra jsou přístupné dvěma skrytými schodišti. . . paní majitelka má tak velmi dobrý přehled o dění ve všech částech salónu.

Na přízemí je dále minimální hygienické zázemí. Z hlediska designu jsme se snažili najít vhodný kompromis mezi tradičním a moderním, což je dobře vidět na použití motivu rámu od obrazu.

zvětšený rám obrazu nám lemuje věšák na hotové modely, z fragmentů rámu je pak vytvořena funkční dekorace na hlavní stěně v místnosti pro klientky – rám je rozdělený na fragmenty – místo plátna je zrcadlo, a doplněný o skleněné police pro vystavení zboží nebo dekarací. Za zmínku dále stojí čalouněný prodejní pult a pastelová tlumená barevná kombinace na stěnách, podlaze a nábytku. Šlo nám o vytvoření velmi příjemné barevné kombinace, která ale zároveň nebude konkurovat jednotlivým modelům, nebo je naopak bude vhodně doplňovat.

V prostoru určeném ke zkoušení je nainstalováno speciální umělé osvětlení, které svojí teplotou chromatičnosti, dokáže nasimulovat jakékoliv světelné podmínky. . . dámy, které mají na sobě večerní šaty se mohou přesvědčit o tom, jak budou na slavnostní události vypadat, stejně tak je možné zkoušet kostým, nebo šaty, které se budou nosit ve dne venku, nebo při práci v kanceláři.

Z pohledu autora návrhu bylo asi nejtěžší hledání tradičních forem a jejich využítí moderním způsobem. . . nechtěli jsme dělat kopii prvorepublikového krejčovského salónu, ale spíše jeho moderní, současnou interpretaci.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.