SORRY, PEČEME JINAK - CUKRÁRNA - BRNO


SORRY, PEČEME JINAK - CUKRÁRNA - BRNO

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

5 455

O projektu

SORRY, PEČEME JINAK Hlavním úkolem při přípravě projektu bylo vytvořit prostor pro výrobu inspiativní a trochu extravagantní cukrářky. Záměr byl prodávat tyto perly zákazníkům přímo z výroby a také zásobovat spřátelenou síť restaurací sladkými zákusky. To, že duše podniku chce mnoho věcí dělat jinak svědčí i nestandartní název podniku. Kavárna vznikla jaksi navíc. Pokud zákazník přijde pro zákusky, proč by si na chvíli nesedl a neochutnal něco na místě. Nakonec se podařilo pro kavárnu vyčlenit více místa, než jsme původně čekali a myslím, že majitelé dnes nelitují.

Prostor není pro kavárnu a prodejnu úplně jednoduchý. Znesnadňuje to výškové členění prostoru, prodejní pult až v zadní, zvýšené, části kavárny, která navazuje na výrobní prostory. Pokusili jsme tomu dát logiku. Ve vstupní části v úrovni ulice jsme vytvořili potkávací prostor se zvýšeným sezením a stáním, kde se host zastaví pouze na rychlou kávu či na sklenku, než mu personál zabalí ty báječné dorty paní cukrářky. Proto je zde tolik místa pro kočárky čo kolo.

V zadní části je pult pro výdej objednaného zboží a pár pohodlných míst pro kamarády a stálé zákazníky. Variabilní malé stolky umožňují měnit dispozici na různé akce, jako jsou dětské oslavy narozenin nebo tvořivé cukrářské lekce, které chtějí majitelé organizovat. Starší budova, ve které je kavárna umístěna, jeví znaky jisté zchátralosti, ale zároveň se zachovala původní, bohatá výzdoba prostor. Ponechali jsme toho nejvíce co šlo. Doplněný interiér nenavazuje na původní ornamenty, ale naopak je jednoduchý a praktický.Nesnažili jsme se zakrýt stávající dekadenci prostor, ale mírně, i když provokativně, doplnit.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku stavebního odborníka z CZECH DECO TEAM.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.