RESTAURACE VIKTORKA - OSTRAVA PORUBA

O projektu

RESTAURACE VIKTORKA – Původní restaurace byla v provozu docela dlouho. Obyvatelům Poruby se dostala do podvědomí a po rekonstrukci byl tedy název zachován. Co nebylo však zachováno byl původní koncept, který z neznámých důvodů kombinoval dvě restaurace napojené na jednu společnou kuchyni. Zákazník si v minulosti mohl vybrat jestli čas oběda, nebo večeře stráví u italské pizzy, nebo piva z jižních Čech. Opravdu, v části hospody bylo mlýnské kolo s vodou a bar s doškovou střechou. Obě restaurace byly propojené – fanoušci hospody chodili přes pizzerii na WC... Klient tedy jako první věc žádal o propojení obou částí a hlavním motivem mělo být pivo. Kvalitní tankové pivo z Plzně. Jednou ze zvláštností zadání pak bylo vytvoření zón pro různé typy zákazníku, takových zón, které by se od sebe neodlišovali a měly jednu společnou designovou linii. Zóny, kde si přijde na své fanoušek piva – vysoké stoly u tanků s pivem, fanoušek výborné gastronomie – nízké sezení na lavicích, rodiče s dětmi – část s dětským koutkem a ti, kdo požadovali částečné soukromí – uzavřený salónek, který se však dá otevřít díky posuvným lamelám a hosté sedící v salónku jsou součástí velké odbytové plochy restaurace... Interiér je tedy poměrně rozlehlý, má dva vstupy – jeden z ulice a druhý z pasáže, která prochází objektem. Hlavním spojujícím prvkem je typologicky vhodný sedací nábytek a autorská grafika na stěnách, která je ve dvou barevných provedeních a je doplněna o žárovkové osvětlení „edison“ žárovkami. Klient požadoval rozmanitost, hospodskou atmosféru, která však ale obstojí i u těch hostů, kteří příjdou na rodinný oběd, nebo věčeři. Je zde umožněno i sledování sportovních přenosů a všemu vévodí velký výčep doplněný barem a prostor s pivními tanky. Na podlahách je kombinována dekorační dlažba s dlažbou imitujícíc beton a s dlažbou imitující dřevo. Čalounění je z hovězí kůže v několika odstínech. Židle jsou ze sortimentu společnosti TON, je však zkombinováno několik typů dle hostovských zón. Z autorského hlediska bychom vyzdvihli celkovou atmosféru, kde tradiční interiérové prvky jsou použity dle jednotlivých zón v nečekaných souvislostech a vše je doplněno o grafiku s ostravskými motivy s edison žárovkami.

Cena realizace projektu

35000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 35000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.