PIZZA COLOSEUM - OC AVION OSTRAVA


PIZZA COLOSEUM - OC AVION OSTRAVA

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 385

O projektu

Pizza Coloseum – OC Avion Ostrava Obchodní centrum Avion - Ostrava autor: DL STUDIO, s. r. o. , Mgr. David Marek a Ing. arch.

Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková Zadáním investora bylo upravit stávající design interiéru konceptu Pizza Coloseum tak, aby byl akceptovatelný do obchodních center, a aby reflektoval rozmanitější potřeby zákazníků, kteří nehledají pouze místo na oběd, či večeři, ale přicházejí od rána, kdy se obchodní centrum otevírá… To znamená kromě klasické dispozice interiéru restaurace, též místo vyhrazené pro kavárnu – je situována ke skleněné stěně, která tvoří předěl mezi food courtem a restaurací, dětský koutek a malý obchod s italskými lahůdkami, polotovary a vínem. Ze strany investora dále vzešel požadavek na kombinované čalounění lavic koženkou a textilní tkaninou a požadavek na použití italských židliček a světel.

Restaurace – odbytová plocha, je tedy rozdělená do zón jednotlivými paravány. Je též oddělen pult pro přípravu a pečení pizzy a pult na přípravu a výdej nápojů, zároveň je mezi odbytovou částí restaurace a kuchyní veliké výdejové okno, kam si obsluha restaurace chodí pro hotové pokrmy. Dělící paravány jsou dvou výšek – tam, kde je těžiště pohybu personálu, jsou paravány vyšší tzn. příčné paravány, tam kde jsou lavice v podélných řadách jsou paravány nižší, nastavené sklem, které je opatřené grafikou.

Stoly jsou navrženy jednoduché s tenkou stolovou dýhovanou deskou a typovým podnožím Pedrali, od výrobce Pedrali jsou též jídelní židle, které kombinují dřevěný masiv a plastovou skořepinu. Lavice mají sedák čalouněný koženkou a opěrák je pak v látce. Paravány kombinují interiérovou a stavební podobu – spodní díly jsou vyzdívané polopříčky s keramickým obkladem, horní jsou potom rámy z antracitového lamina a skla. Laminátové desky jsou též použity na obkladech stěn, kde se kombinují dekory dřeva s popisovacími tabulemi a plochami, které jsou čalouněné. Kromě funkce výtvarné, má toto řešení též akustickou funkci.

Na podlaze je použita velkoformátová dlažba, podhledy nad hlavní zónou sezení jsou akustické. . . v restauraci je příliš mnoho skleněných ploch, proto je toto řešení žádoucí. Pod stropem pak jsou viditelné veškeré technologie.

Za inovativní považujeme použití textilního čalounění na obkladech stěn. Bylo nutné nejen sladit látkové čalounění barevně, ale též vyhovět požárním předpisům, které platí na veškeré používané materiály na volném i vestavěném interiéru.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.