OBCHOD – Colonial OC Luka PRAHA


OBCHOD – Colonial OC Luka PRAHA

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

1 458

O projektu

OBCHOD – Colonial Luka Mukařovského 2590/2, 155 00 Praha 13-Stodůlky autor: DL STUDIO, s. r. o. , Mgr. David Marek a Ing. arch.

Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková Zadáním investora bylo doplnění restaurace Coloseum o obchod s vybranými italskými delikatesami, těstovinami, sýry, šunkami a vínem. Obchod je situován tak, aby doplňoval restauraci, která je orientována výkladci do ulice. Obchod je pak orientován do obchodní pasáže navazující na vestibul stanice metra Luka.

Vstup do obchodu je možný přes vstup do restaurace, nebo samostatným vstupem. Cílem bylo, aby hosté restaurace měli kontakt se zbožím, které je možné si koupit a stejně tak nakupující v obchodě se mohou „podívat“ do restaurace a dát si zde kávu, oběd, či večeři. Obslužný pult obchodu Colonial plynule navazuje na pult restaurace a je zakončen pizza pecí, která však není z obchodu vidět. Je však vidět do krájírny a přípravny čerstvých sýrů a uzenin, která je oknem orientovaná do části s vinotékou a malým sezením.

host si při konzumaci vína může objednat malé tapas. . . Obchod je rozdělen na jednotlivé sekce, největší část je věnována vínům a olivovým olejům.

Jsou zde však nabízené i ostatní typické italské delikatesy a to v běžných regálech, nebo zachlazených skříních. Regály jsou částečně použité typové. Ostatní jsou pak atypické a navazují designově na design interiéru restaurace. Na podlaze jsou použity vinylové dílce imitující dřevo. Pod stropem pak jsou viditelné veškeré technologie.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.