Byt číslo 5. Praha Dejvice


Byt číslo 5. Praha Dejvice

DMAE architects

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

1 795

O projektu

Rekonstrukce přízemního bytu s naprosto klasickou dispozicí, to bylo zadání od klienta, a vzhledem k tomu že jsme již před několika lety jednu společnou rekonstrukci dělali, nechal nám tentokrát zcela volnou ruku. Byt byl ve velmi špatném technickém stavu, ale vzhledem k tomu že původní majitelé v bytě nechali i původní kousky nábytku, nechali jsme se právě tímto inspirovat. Z hlediska rekonstrukce bylo vše provedeno znova, podlahy, stropy, štuky, fazety, podlahy, topení, repase původních oken i repliky původních dveří, včetně skleněné výplně, která byla navržena dle původního fragmentu skla. Vše co jsme do bytu vnášeli nově bylo navrženo jako zcela moderní a soudobé prvky – kuchyň, vestavný nábytek, prvky a povrchy koupelny. Mezičlánkem mezi těmito dvěma póly jsou původní dva kusy nábytku, které jsme nechali zrenovovat. Volba barevnosti a materiálů byla zvolena záměrně kontrastní, tedy dubové parkety v kontrastu s betonovou deskou stolu, jemné bíle štuky a rozety které vyniknou právě u černé kuchyně. Právě detail a působení jednotlivých materiálů vytváří jemnou harmonii a to i když většina nových prvků jsou z materiálů chladkých jako je beton a černý lak. Je to právě spolupůsobením s původním historickým rámcem celé rekonstrukce.

Autoři projektu

DMAE architects

Jsme mladý tým architektů, silných osobností s osobitým přístupem k návrhům. Během naší práce disktujeme, souhlasíme i nesouhlasíme, bojujeme, prosazujeme se, prostě si to užíváme.

Máme za sebou více jak 10 let zkušeností s návrhy a realizacemi. Jsme připraveni se vám plně věnovat. Chceme,aby jste zažili ten skvělý pocit když začnete z ničeho vytvářet něco.

Pojďte se s námi seznámit...

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.