DMAE architects

Byt číslo 5. Praha Dejvice

O projektu

Rekonstrukce přízemního bytu s naprosto klasickou dispozicí, to bylo zadání od klienta, a vzhledem k tomu že jsme již před několika lety jednu společnou rekonstrukci dělali, nechal nám tentokrát zcela volnou ruku. Byt byl ve velmi špatném technickém stavu, ale vzhledem k tomu že původní majitelé v bytě nechali i původní kousky nábytku, nechali jsme se právě tímto inspirovat.
Z hlediska rekonstrukce bylo vše provedeno znova, podlahy, stropy, štuky, fazety, podlahy, topení, repase původních oken i repliky původních dveří, včetně skleněné výplně, která byla navržena dle původního fragmentu skla. Vše co jsme do bytu vnášeli nově bylo navrženo jako zcela moderní a soudobé prvky – kuchyň, vestavný nábytek, prvky a povrchy koupelny. Mezičlánkem mezi těmito dvěma póly jsou původní dva kusy nábytku, které jsme nechali zrenovovat.
Volba barevnosti a materiálů byla zvolena záměrně kontrastní, tedy dubové parkety v kontrastu s betonovou deskou stolu, jemné bíle štuky a rozety které vyniknou právě u černé kuchyně.
Právě detail a působení jednotlivých materiálů vytváří jemnou harmonii a to i když většina nových prvků jsou z materiálů chladkých jako je beton a černý lak. Je to právě spolupůsobením s původním historickým rámcem celé rekonstrukce.

Autoři projektu

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

DMAE architects

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email