Rodinný dům Sedlešovice


Rodinný dům Sedlešovice

No-A Architekti

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

5 769

O projektu

Dům je o rovnováze. Základem je půlkruh z kulatiny vytýčen na pozemku. Orietován na výhled, chrání záda od okolí. Vyvažuje soukromé, společenské a servisní prostory. Víc k výhledu, na severo-západ je umístěna jídelna a pak terasa. Společenská část.

Jihozápadně je soukromá část ložnic. Vstup vymezují a současně chrání soukromí domu dva servisní boxy. V nich jsou umístěny kuchyň, koupelna, WC, technická místnost, vnější sklady a také malá sauna se sprchou. Půlkruh je dvoupodlažní. První patro je běžný obývací pokoj, druhé patro je určeno intimnějším rozhovorům.

A taky pobytu o samotě. Je zde jístý předpoklad, že paní domu "ovládne" spodní podlaží, zatímco pánovi domu bude patřit právě horní část hlavního půlkruhu. Další části, které by ještě mohli pánu náležet jsou sauna a grilovací skládek. Tento fakt se jaksi mimoděk propsal do formy domu. Všechny tři uvedené části totiž vybíhají ze základní hmoty domu.

Ani uvnitř, ani vně. Prostorový koncept staví na zákoutích mezi bloky. Pro tento koncept je důležitá, kromě minimálního množství dveří, jednolitá podlaha a rastr stropní konstrukce. Oba tyto elementy prostor sjednocují. Materiálově dominuje dřevo.

Servisní bloky i vestavěné skříně a dveře na jejich obvodu jsou ze dřeva. Zřejmě půjde o latě, ale na to je ještě čas. Nosné sloupy a konstrukce stropu bude z pohledového dřeva. Bílá patří atice střechy a jižní stěně. Podlaha je navržena v litém terazzu.Terasa má podlahu z betonových panelů. Stání bude kombinací kamenné nebo betonové dlažby a zatravňovací dlažby. Nebo bychom alespoň byli rádi, pokud by to tak skutečně dopadlo. Na studii spolupravali: Manželé Šopíkovi,, Ľubomíra Jindrová, Vlado Hrivňák, Jana Zavřelová.

Autoři projektu

No-A Architekti

Ing. arch. Vlado Hrivňák

Vlado se stará o tým, koncepty a je zdrojem nekorektního humoru

Ľubomíra Jindrová

Ľubomíra se stará o výtvarnou stránku našich návrhů.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2022 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.