No-A Architekti

Rodinný dům Blansko

O projektu

Rodinný dům pro rodinu s papouškem. Stavba je navržena jako hra různých hmot. Jednoduchý bílý styl domu jsme v interiéru změkčili použitím dekoru dřeva na důležitých a na namáhaných místech. Dům je kompaktní, čtyřpokojový. Je tedy vhodný pro velkou rodinu.

Dvoupatrový dům je navržen jako tři propojené hmoty. Hlavní prosklené plochy jsou orientované na západ do zahrady. Do ulice jsou navržena menší okna ze zázemí, pokoje pro hosty či kuchyně. Severní strana vytváří soukromí, jak pro samotné obyvatele, tak i pro sousedy.

Tvar domu a jeho kompaktnost, dispozice řešení, orientace a velikost výplní otvorů, použití dřeva na konstrukci domu, použití rekuperační jednotky s nuceným větráním. Tohle všechno jsou faktory, díky kterým je dům z hlediska energetické náročnosti budovy klasifikován jako velmi úsporný.

Dům byl navržen i s ohledem na papouška aru. Myslelo se na vhodné umístění bidla, možnost vynést jej na balkon a taky umožnit papouškovi průlet přes obě patra. Prostě protáhnout si křídla. A protože majitelé domu vstávají dřív než papoušek, bylo navrženo oddělení kuchyně posuvnými dveřmi včetně koutku na snídani. Aby jej po ránu nerušili.

No a co vnitřek?
Rozhodli jsme se využít sílu barev! Jednoduchý bílý styl domu jsme v interiéru obohatili o investorovu oblíbenou červenou. Tato barva nejenže rozjasnila prostor, ale také mu dodala jiskru a energii.

Důležitá je také zóna odpočinku a místo, kde se bude scházet rodina a přátelé. Proto je obývací pokoj prostorný s několika různými výhledy do zahrady. Obývací pokoj je spojen s jídelnou, z které je přístup rovnou na schůdky na zahradu – pro bylinky a čerstvá rajčátka.

Autoři projektu

Zpracujeme nebo zajistíme:
- studii staveb a interiéru
- dokumentaci pro povolení na úřadech
- potřebná povolení
- prováděcí dokumentaci
- výběr dodavatele a zadání stavby
- autorský dozor
- kolaudaci
- rozběh domu v prvních měsících po dokončení

Hlavní architekti: Ľuba Jindrová, Vlado Hrivňák

Pracujeme v České a Slovenské republice.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

No-A Architekti

Bednaříkova 2893/1a, 628 00 Brno - Líšeň


www.no-a.eu/

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email