Rodinný dům Bořitov


Rodinný dům Bořitov

No-A Architekti

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

3 359

O projektu

Dům staví na nádherných výhledech na všechny strany a zároveň rozvíjí horizontální charakter svahu. Srdcem domu je hala, na kterou jsou navázány všechny prostory. Hlavní obytný prostor směruje na jihozápad, západním směrem na něj navazuje venkovní terasa. Ložnice se nechává hýčkat východním sluncem, zatímco na západ se koukají dětský pokoj a pracovna. Ze severu domu kryjí záda koupelna a WC sdružené s prádelnou. Posunutím hmoty denní části oproti soukromé a servisní vzniká komfortní závětří.

Obě hmoty spojuje barevné a materiálové řešení – bílé fasády, tmavě šedé výplně otvorů a plechové konstrukce doplněné detaily v betonu nebo betonové stěrce. Hmoty se liší se v architektuře. Denní část je dynamičtější. Je maximálně prosklená, zastřešená střechou s táhlými přesahy na východ a na západ navazuje na horizontálu svahu, na který je dům posazen. Sloupy podpírající střechu na krajích spolu s kruhovým otvorem nad zádveřím dotváří rozvolněný charakter.

Vnáší do prožitku z domu i jedinečnou světelnou hru odrážející motiv času. Světla a stíny budou každý den trochu jiná. Soukromá část je naproti denní kompaktní. Otvory jsou komponovány do vždy do jednoho jasného obdélníku. Dům je doplněn garáži zapuštěnou do terénu a komfortním přístupovým schodištěm.

Oplocení bude řešeno živým plotem doplněným o podezdívku z betonového ztraceného bednění. Stejně budou řešeny i opěrné zdi.   Konstrukční řešení Podélný stěnový nosný systém, na jižní hrany stěna částečně nahrazena sloupy. Příčné ztužení zajistí vnitřní příčky mezi pokoji a halou. Založení na základových pasech v kombinaci s deskou.

Zastřešení plochou střechou. Dům bude zateplen do standardu na spodní hranici požadavek pro pasivní domy.

Autoři projektu

No-A Architekti

No-A Architekti jsou volné sdružení architektů pod vedením Ľubomíry a Vlada. Značku No-A budujeme od roku 2013. Realizujeme v úzké spolupráci s klienty.

Důležitá je pro nás kvalita a nápaditost.

  • Inspirujeme se životem.
  • Preferujeme čistý design.
  • Materiály volíme pečlivě.
  • Záleží nám na detailech.

Proto jsou naše realizace hezké a útulné.

Ing. arch. Vlado Hrivňák

Vlado se stará o tým, koncepty a je zdrojem nekorektního humoru

Ľubomíra Jindrová

Ľubomíra se stará o výtvarnou stránku našich návrhů.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.