Rodinný dům s verandou


Rodinný dům s verandou

ROSA – ARCHITEKT s.r.o.

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

5 333

O projektu

Pozemek svažující se k jihu se nachází v Hájích u Karlových Varů nedaleko Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a podmínkou výstavby byla sedlová střecha. Přáním stavebníka bylo oddělení hlavního vstupu do domu od vjezdu do garáže. Tomu pozemek poměrně nahrával, protože přístupová cesta lemující pozemek při severní a východní straně klesá, takže bylo možné umístit hlavní vchod v severní fasádě na úrovni prvního nadzemního podlaží a vjezd do suterénu pak přirozeně vycházel na východní straně domu. Druhý požadavek, aby první nadzemní podlaží sloužilo pouze pro denní obytné místnosti, znamenal, že plocha druhého nadzemního podlaží, kde jsou umístěné všechny ložnice včetně pokoje pro hosty, dvě koupelny a šatna, je podstatně větší, než plocha prvního podlaží a suterénu. Klíčem k vytvoření kompaktní hmoty se sedlovou střechou pak bylo třetí přání, kterým bylo zastřešení prostoru u vstupu a velká zastřešená terasa. Propojením prostoru vstupu na severní straně, terasy na západní a lodžie na jižní straně domu vznikla zastřešená veranda, které umožňuje obejít dům na úrovni prvního nadzemního podlaží ze tří stran a zároveň řeší přístup z jídelny na terasu a zahradu, protože jídelna se osazením domu do terénu ocitá nad úrovní zahrady.

Protože právě veranda se stala charakteristickým prvkem domu, je zvýrazněna tím, že její stěny jsou obloženy jiným materiálem než zbytek domu. Protože podél této chráněné části domu se budou jeho obyvatelé nejvíce pohybovat, je použit na dotyk příjemný materiál, kterým je dřevo a zbylá část fasády a střecha jsou obloženy plechovými šablonami. investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2015 – 2016, realizace: 2017 – 2018 architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa, interiéry: Ing.

arch. Martina Rosová spolupráce: Ing. Milan Jansa, Ing. Miroslava Ježková, Ing. Dita Bedrníková, Ing.

Pavel Rus, T – FESTING s. r. o. Trutnov foto: petrkostal. cz .

Autoři projektu

ROSA – ARCHITEKT s.r.o.

ROSA – ARCHITEKT s.r.o. je architektonická a projekční kancelář, která nabízí služby v oblasti výstavby. Naší filozofií a zároveň hlavní devizou je soulad kvality, spolehlivosti a individuálního přístupu ke klientům. Ať je investorem stavby soukromá osoba, firma či veřejná instituce, spolupráce s naším ateliérem znamená vždy nejen spokojenost s výsledkem, ale i minimum starostí spojených se vznikem dokumentace, s průběhem povolovacích řízení i vlastní realizací stavby.

Projekt vnímáme jako komplexní balíček služeb. Spolupráce začíná sestavením zadání a průzkumem stavebního pozemku a pokračuje přes architektonickou studii a projekt interiérů přes povolení stavby k prováděcí dokumentaci s výkazem výměr. Nabízíme pomoc při výběru dodavatele stavby a v rámci autorského dozoru provázíme klienta realizací až k dokončení stavby.

Vzájemné pochopení zadání, použitých řešení a důsledná komunikace všech aspektů návrhu podpořená vizualizací exteriérů i interiérů, jsou klíčem nejen k hladkému průběhu projekčních prací, ale i realizace stavby.

Protože cesta od první schůzky ke zprovoznění stavby obvykle tvá dva až tři roky, a během té doby je potřeba překonat nejrůznější obtíže, považujeme za samozřejmé, že spolupráce s klientem nemůže být postavena jen na obchodním vztahu, ale musí jít o plnohodnotné partnerství. Klient je pro nás na prvním místě, je naší inspirací a výsledný návrh je vždy kombinací klientova přání, možností pozemku a našich zkušeností.

 

Ing. arch. Michal Rosa, Ing. arch. Martina Rosová

Michal Rosa

Narodil jsem se v roce 1975 v Trutnově. Po absolvování místního gymnázia jsem nastoupil na fakultu architektury VUT v Brně. V roce 1997 jsem v Trutnově nastoupil na prázdninovou brigádu do architektonického ateliéru Atip a.s. a v této firmě jsem absolvoval i praxi po bakalářskému studiu. Nebyla by úplně pravda, kdybych řekl, že jsem se po promoci v roce 2001 do Atipu vrátil, protože jsem z něj vlastně neodešel a pracoval v něm v průběhu inženýrského studia. Během svého působení v tomto ateliéru jsem se podílel na zpracování návrhů řady významných veřejných zakázek. V říjnu 2005 jsem podal výpověď a založil vlastní ateliér.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.