Ing. arch. Tereza Janků

Byt Kbely

O projektu

Realizace: 2021

Kompletní rekonstrukce a interiér, byt 3+kk

Majitelé bytu se dvěma dospívajícími syny – dvojčaty – se rozhodli k radikálnímu řešení rekonstrukce bytu, ve kterém bydlí již 20 let, a který se nachází ve zhruba stejně starém činžovním domě v klidné ulici pražských Kbel. Základní dispozice zůstala zachována, avšak byt dostal zcela nový výraz. Narozdíl od původního barevně divokého řešení bylo našim společným cílem byt zmodernizovat a pocitově zklidnit a provzdušnit.

Hlavní myšlenkou je vytvoření jakéhosi „boxu“ uvnitř dispozice bytu, do kterého jsou vetkány vestavné truhlářské prvky , které na sebe vzájemně plynule navazují – zádveří, šatní skříně, kuchyňská linka, v rámci boxu jsou umístěny i skryté dveře na toaletu. Materiálový základ bytu je jednoduchý , v odstínech šedé a antracitové barvy v kombinaci s běleným dubem, který je použit na podlaze i na veškerém nábytku na míru včetně velkoryse pojaté kuchyňské linky, která dominuje celému obývacímu pokoji.

Celkovou rekonstrukcí prošlo i hygienické zázemí bytu – koupelna a toaleta. Použili jsme velkoformátové obklady na celou výšku stěny koupelny. Novou podobu dostal i studentský pokoj pro dva dospívající syny.

Foto: Mga.Tomáš Dittrich

Autoři projektu

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Ing. arch. Tereza Janků

Bubenečská 41, 160 00 Praha 6-Bubeneč

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email