Scarlett & Rosi

Designová garsonka pro studenta

Nová přístavba k historické budově
Smíchov

O projektu

GARSONKA PRO STUDENTA, ŘEŠENÍ INTERIÉRU A REALIZACE
38 m² v nové přístavbě smíchovského činžovního domu. Byt tvoří vstupní chodbička, koupelna hlavní pokoj, z něhož lze prosklenou stěnou vyjít na malou terasu, která je součástí bytu. Obyvatelem bytu je student vysoké školy a fanoušek ilustrátora Káji Saudka. Jelikož se jedná zároveň o investiční byt ve kterém může být za čas jiný nájemník, zvolily jsme genderově neutrální interiér, který bude po odstranění osobních dekorací vhodný i pro ženu.

Vzhledem jsme navázaly na dřevěné dubové podlahy, které již v bytě byly, a tak se masivní dub a dubová dýha objevují ve formě nášlapů k posteli nebo odkládacích ploch v chodbičce. Dubová dýha je součástí akustických panelů, které v případě chodby také schovaly elektrickou rozvodnou skříň. Pro snadný přístup k pojistkám, jsme zvolily systém magnetů, které drží výřez lamel pevně na místě, ale zároveň se velmi jednoduše odstraní.

Na 18 m² bylo nutno v hlavní místnosti vytvořit kuchyň, obývací zónu, ložnici a prostor na stolování ale i učení. Bylo tedy potřeba využít každého metru, vytvořily jsme proto zvýšenou postel s úložnými prostory, jejíž čelo zároveň odděluje obývací část a tvoří soukromí spací zóny. Tenká záclona zútulňuje prostor a zároveň poskytuje soukromí, neboť naproti prosklené zdi pokoje je terasa a stejná skleněná stěna protějšího bytu. Závěsy jsou podšité blackoutem (temnící látkou, která nepropouští světlo) stejně tak plisee v okně u postele je ze zatemňující látky.

Kuchyňská linka přechází do části s posezením, kde se dá jak stolovat, tak i pracovat na počítači a dále pak navazuje na zvýšenou část postele, kde vznikl velký úložný prostor na peřiny. Chtěly jsme aby interiér byl lehce hravý a "mladý", tohoto jsme dosáhly např. použitím chevron obkladů (druh skládání dlažby neukončený do roviny) v kuchyni od španělské keramičky Equipe Ceramicas a nakloněných lampiček Nordlux nad kuchyňskými policemi místo klasických horních skříněk s podsvícením.

Pracovní deska kuchyňské linky je v dekoru betonu, který koresponduje s dlažbou na terase. Dalším betonovým prvkem tentokrát z opravdového betonu je krásná miska na ovoce od firmy Švec beton. Modulová sedačka Archipelago od Feydom, umožňuje variabilní přestavování a přestože jsme kvůli malému prostoru použily jen dva moduly, je možné ji využít jako sedačku, dvě křesla anebo složit v jeden velký taburet.

Koupelna v bytě byla již hotová a vybavená, chyběly pouze úložné prostory, a tak jsme zde nechaly vyrobit na míru mělké skříňky s otevřenými poličkami přes celou délku zdi ve stejném barevném provedení jako ve zbytku bytu.

Víc informací a detail projektu https://www.scarlett-rosi.com/garsonka-pro-studenta-investicni-byt-praha-5

Autoři projektu

NAVRHNEME A ZREALIZUJEME VZHLED VAŠEHO BYDLENÍ NEBO PODNIKÁNÍ VČETNĚ JEHO GRAFICKÉ IDENTITY. JSME ZÁROVEŇ STAVEBNÍ FIRMA S VEŠKERÝMI ŘEMESLY, TEDY SI OHLÍDÁME VEŠKEROU STAVEBNÍ PŘIPRAVENOST PRO NÁSLEDNÝ DESIGN.

Ložnice s koupelnou v komfortním hotelovém stylu nebo jednoduchý naturální interiér, loga a vzhled tisku i onlinu pro firmy a provozovny...
Zajisťujeme vše od návrhů až po realizaci, výsledkem je sofistikovaně zařízený prostor připravený ke slavnostnímu otevření nebo nastěhování. Pro komerční projekty vytvoříme také logo a celkovou vizuální identitu propojenou s interiérem a jakékoli grafické / marketingové materiály s podnikáním spojené.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Scarlett & Rosi

Seifertova 5, 130 00 Praha 3

www.scarlett-rosi.com

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email