Ing. Radek Hadrbolec

Dům pro Vysočinu

O projektu

Jsou použity klasické materiály kámen, sklo, dřevo, černý kov. Fasáda je kamenná. Kolem tepelně izolačního keramického zdiva je 180mm kamenná přizdívka se 40mm provětrávanou vzduchovou mezerou. Všechen kámen byl použit z okolních polí tak, jako kdysi. Oplechovaná ostění odkazují na současnost.
Dům příčně protíná krytá terasa - průchod - průjezd, přístřešek pro auto, který slouží zároveň jako vstup do domu, vstup do skladu a výlez na terasu. Z obou stran uzavíratelnými posuvnými vraty „do stodoly“ se jednoduše dá měnit využití. Jednoduchý prvek vytváří zajímavý průhled do zahrady a funguje jako exteriér a interiér zároveň. Díky vratům se tak i minimalizuje počet oken a dveří na fasádě. Krytá terasa obezděná kamenem v horku chladí, akumuluje teplo přes den a večer z kamene teplo sálá.
Velké prosklené plochy k jihu propojují obývací halu se zahradou. Hala se otvírá přes 2 podlaží do podkroví. Interiéru dominuje kamenná štítová zeď. Stejný kámen z polí použit i na venkovních zpevněných plochách. Stropy jsou trámové dřevěné. Dispozice jednoduchá úsporná, odpady napojeny na jedinou stoupačku


Materials had been chosen in harmony with the landscape and it's history - wood, stone, glass and black metal. The facade is from stone. The perimeter wall is from heat isolation ceramic bricks, ventilated interspace 40mm and exterior stone wall 180mm. All stones were used from surrounding fields. Black metal borders windows and exterior doors, these are modern elements.

The covered terrace - passageway - carport crosses the house, it is also used for entry to the house and to the warehouse too. The space can be closed by the bouth sliding gates „to the barn“ and so you can change the use. The gates also minimize the number of the windows and the doors on the facade. The stone walls in the covered terrace pleasantly cool when it´s hot and on the other hand the stone walls radiate in the evening.

The large windows to the south connect the living area with the garden. The living area is situated over 2 floors to the attic. The interior stone wall dominates the living area. The same field stones are used in outdoor paved areas. The ceilings are made from wooden beams. The disposition is very simple. The wastes are connected to only one vertical sewer pipe.

Autoři projektu

Související projekty

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Ing. Radek Hadrbolec

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email