Ing. Arch.  Iveta Langerová
Ing. Arch. Iveta Langerová Autor projektu
Ing. Arch.  Iveta Langerová

Interiér s japonskou duší

O projektu

Řadový rodinný dům je součástí developerského projektu na okraji Horních Počernic. Díky včasnému zadání klientů bylo možné řešit interiér domu, ve chvíli kdy ještě nebyla zahájena výstavba a proto byl prostor pro úpravy celkového vzhledu domu i dispozice.

Interiér je navržen pro mladou rodinu, která tíhne k čistým liniím v přírodních tónech s nádechem do Japonské kultury. Materiálová paleta interiéru je v kombinaci přírodního dubu, betonu a bílé barvy. Koncept domu vychází z celkového propojení pomocí schodiště, které vytváří harmonizující srdce domu, ze kterého se postupně otevírá vnitřní prostor do krajiny. Některé malé plochy oken z developerského projektu, tak byly nahrazeny velkorysým prosklením, které dodávají domu na jedinečnosti.

Jedná se o třípodlažní dům, jehož uspořádání reaguje na svažitý terén. Dům zakončuje řadovou zástavbu a díky tomu má možnost většího otevření do okolní krajiny. Podzemí domu je částečně schované v terénu, nachází se zde vstupní hala, garáž, technická místnost se skladem a relax místnost sloužící jako fitness v kombinaci se cinema room. Po centrálním schodišti se dostáváme do prvního podlaží – společenské části, kde se díky zvětšenému prosklení otevírá obývací pokoj s kuchyňským koutem do okolní krajiny. Z obývacího pokoje je přes terasu přímý vstup na soukromou zahradu. Dále se zde nachází koupelna s pracovnou, která slouží i jako pokoj pro hosty. V posledním patře se dostáváme do čistě soukromé části domu. Je zde umístěna ložnice rodičů se soukromou terasou, koupelna, společná šatna a dětský pokoj pro 2 děti. Pro dodatečné osvětlení a vytvoření pocitu otevřenosti byl do chodby umístěn nový střešní světlík.

Autoři projektu

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Ing. Arch. Iveta Langerová

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email