Apropos Architects

Městské bydlení Polička

O projektu

1. místo ve veřejné architektonické soutěži

Polička, Česká Republika, 2020Ing. arch. Michal Gabaš, Ing. arch. Magdaléna Havlová, Ing. arch. Tomáš Beránek, Ing. arch. Eva Gabaš RosenováSpolupráce: Ing. arch. Tereza Práchenská, Bc. Kryštof JirešABSTRAKTNa velké parcele v rozpadlém bloku těsně za hradbami města Polička se nachází areál nového městského bydlení. Projekt nabízí úsporné, malé a středně velké byty s prakticky uspořádanými dispozicemi, při zachování architektonické i urbanistické kvality.Původní objekt dětského domova z 30.let je rekonstruován a upraven dle nového dispozičního řešení. Na severní straně navazuje na stávající řadovou zástavbu třípodlažní podlouhlý dům s byty orientovanými na jih. V jižní části je rozvolněná struktura území doplněna solitérním domem s prakticky uspořádanými byty okolo vnitřního schodiště.Nové objekty jsou sjednoceny fasádou z červených cihel, stejnými formáty oken a typovými balkony z pozinkované oceli. Rekonstruovaný dům je světle omítnutý a podobně jako místní prvorepublikové městské činžovní domy má plechovou střechu.Prostor mezi domy je členěn na poloveřejnou větší plochu se stromy a parkovou úpravou a zadní polosoukromé hřiště s cestami napříč územím. Zde se také areál otevírá možnému dalšímu rozvoji ve vnitrobloku… 


Autoři projektu

Apropos Architects je architektonické studio působící v Curychu, Praze a Den Haagu. Jsme tým architektů s mezinárodní zkušeností, pracující na projektech po celé Evropě. Známe se ze školních let a po první vyhrané soutěži v roce 2016 jsme založili ateliér ve složení Michal, Tomáš a Eva. Dnes už jsme se rozrostli o další skvělé členy týmu.

Během profesní praxe jsme sbírali zkušenosti v renomovaných ateliérech – Herzog & de Meuron, Annette Gigon & Mike Guyer Architekten ve Švýcarsku, Global Architects v Holandsku, Kollhoff Architekten v Berlíně a dalších.

Nad projekty debatujeme, bádáme, skicujeme, rýsujeme. Projekty řešíme individuálně, ale vždy v týmu. 

Klademe důraz na kontext místa, potřeby klienta a hledáme vhodné řešení, dokud si nejsme jisti, že všechny aspekty byly zohledněny a klient bude spokojen.

Naši práci vnímáme jako neustálý tvůrčí a vzdělávací proces, postavený na komunikaci a důvěře s klientem i jednotlivými profesemi. Naším cílem je vytvářet architekturu, veřejný prostor a objekty, který splňují současné i budoucí nároky na kvalitu, estetiku, funkčnost a ekologii.

Á propós, víte na čem pracujeme? Věnujeme se zadáním všech velikostí, měřítek, typologií a projektových stupňů – od drobných interiérových úprav až po velké urbanistické celky, od studií až po prováděcí dokumentaci a samotnou realizaci.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Apropos Architects

www.aproposarchitects.com

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email