Apropos Architects

Okraj lesa Engelberg

O projektu

Studie, Rekonstrukce a přestavba domu

Engelberg, Švýcarsko, 2018Ing. arch. Michal GabašStávající objekt se nachází v Engelbergu ve Švýcarsku ve výšce 1100 m.n.m. v příkrém svahu pod vrcholkem Grossen Sattelstock a Rigidalstock. Parcela a dům jsou orientovány jižně s výhledem do údolí a na impozantní 3000ku Titlis. Přestavba objektu je z technického stavbu nutná a proto bylo rozhodnuto objekt upravit dle přání investora a navýšit jeho plochu dostavbou horního patra. Estetika domu vychází z kontextu místa a blízkosti lesa, vertikální tmavé latě tvoří novou fasádu domu. Mýtinka za domem je tak symbolicky uzavřena přírodními materiály. Sedlová střecha respektuje okolní zástavbu, prosvětleným štítem je orientována do údolí a velké vikýře umožňují maximální využití střešního patra.Skrýt


Autoři projektu

Apropos Architects je architektonické studio působící v Curychu, Praze a Den Haagu. Jsme tým architektů s mezinárodní zkušeností, pracující na projektech po celé Evropě. Známe se ze školních let a po první vyhrané soutěži v roce 2016 jsme založili ateliér ve složení Michal, Tomáš a Eva. Dnes už jsme se rozrostli o další skvělé členy týmu.

Během profesní praxe jsme sbírali zkušenosti v renomovaných ateliérech – Herzog & de Meuron, Annette Gigon & Mike Guyer Architekten ve Švýcarsku, Global Architects v Holandsku, Kollhoff Architekten v Berlíně a dalších.

Nad projekty debatujeme, bádáme, skicujeme, rýsujeme. Projekty řešíme individuálně, ale vždy v týmu. 

Klademe důraz na kontext místa, potřeby klienta a hledáme vhodné řešení, dokud si nejsme jisti, že všechny aspekty byly zohledněny a klient bude spokojen.

Naši práci vnímáme jako neustálý tvůrčí a vzdělávací proces, postavený na komunikaci a důvěře s klientem i jednotlivými profesemi. Naším cílem je vytvářet architekturu, veřejný prostor a objekty, který splňují současné i budoucí nároky na kvalitu, estetiku, funkčnost a ekologii.

Á propós, víte na čem pracujeme? Věnujeme se zadáním všech velikostí, měřítek, typologií a projektových stupňů – od drobných interiérových úprav až po velké urbanistické celky, od studií až po prováděcí dokumentaci a samotnou realizaci.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Apropos Architects

www.aproposarchitects.com

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email