Henkai architekti

Rekreační chaty v kempu v Nedamově

O projektu

Městečko Dubá tvoří spolu s Mšenem a Liběchovem jednu ze vstupních bran do chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Tento kraj s hlubokými skalnatými roklemi pokrytými hustými lesy, středověkými hrady a zříceninami tvoří okouzlující a tajemný svět na dohled od největší české řeky Labe.

Kemp v Nedamově u Černého rybníka, ležící jeden kilometr od centra Dubé, může tvořit základní tábor pro výpravy do magického okolí. Areál se zajímavou kopcovitou topografií leží na zvedajícím se travnatém hřbetě, kdy jedno úbočí pozvolna klesá směrem k hladině rybníka se skalnatým protějším svahem a druhé padá na západ k cestě lemované alejí vzrostlých listnatých stromů.

V rámci první etapy úprav, která je součástí celkové revitalizace areálu, byly odstraněny stávající chatky v jihozápadní části a nahrazeny novými devíti jednopodlažními (2013) a dvěma dvoupodlažními (2014). Pro umístění nových prostě vybavených chat byl zvolen dramatický nevyužívaný svah orientovaný ke stromořadí na cestě z Dubé. Chaty jsou spolu s novou zelení rozsázeny po úbočí a svou tvarovou rozmanitostí a zdánlivou nahodilostí tvoří pitoreskní svět „ptačích budek“. Bydlení mezi korunami stromů.

Jednoduché jednoprostorové objekty s dřevěnou sloupkovou konstrukcí (ztuženou překližkovými deskami) jsou založeny na zemních vrutech/železobetonových patkách a vynášeny ocelovým svařovaným rámem. Jako zázemí pro ubytované hosty slouží nedaleko stojící umývárny.

Studio: Henkai architekti
Autor: Ing. arch. Daniel Baroš, hlavní architekt
Ing. arch. Michal Nejezchleb, hlavní architekt

Fotografie: BoysPlayNice, info@boysplaynice.com, www.boysplaynice.com

Investor: Město Dubá
Místo: Nedamov u Dubé
Rok projektu: 2012-2013
Rok dokončení: 2014

Autoři projektu

Henkai architekti se dali dohromady v roce 2012 po několikaleté spolupráci pod hlavičkou Atelieru 111 architekti. Tým nyní tvoří Daniel Baroš, Lucie Bartoňová a Michal Vašek z pod Radhoště na Valašsku a Marcel Šípka z pod Tater na Slovensku. Navrhujeme věci od velikosti židle po velikost města. Všechno, co uděláme, by mělo být funkční, logické, jednoduché a postavitelné.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Henkai architekti

Bezručova 663
Rožnov pod Radhoštěm, 75661

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email