MODULORA

Rekreační objekt Ošelín

O projektu

Území protkané historií, nedaleko bývalé významné obchodní cesty Praha – Norimberk, mezi Stříbrem a Tachovem se nachází původně německá obec Ošelín. Hospodářská usedlost čp.19 představovala největší grunt, který zůstal po 2.světové válce již neobydlený. Starý statek před více jak 70ti lety usnul a zůstal opuštěný, zastavil se zde čas. Tenkrát utrpení, štěstí dnes.Respektujeme a zároveň chráníme hodnoty v území, vzrostlé staleté duby, stávající architekturu…Hlavní úkolem celého projektu bylo zviditelnit napětí mezi starou a novou architekturou. Kontrast formy je jasný a čitelný.Novostavba objektu s dvěma apartmány a finskou saunou uvnitř hospodářské usedlosti je první etapou výstavby, bude sloužit jako zázemí rodiny pro budoucí rekonstrukce stávajících objektů domu s chlévem a stodoly. Objekt je vložen mezi stávající hmoty bývalé hospodářské usedlosti, stodolu a obytný dům a uzavírá pozemek z jižní strany od příjezdové komunikace. Přízemní horizontální hmota se saunou vytváří krytý vstup i vjezd a zároveň propojení s patrovou hmotou s apartmány, dva identické apartmány nad sebou o velikosti 3+kk jsou přístupné krytým venkovním schodištěm, exaktní kubická hmota kontrastuje s tradiční vesnickou zástavbou, kterou představuje archetyp – dům se sedlovou střechou.realizace: 2013foto: Martin Kocich 


Autoři projektu

Jsme architektonické studio se sídlem v Praze. Navrhujeme a realizujeme domy, prostory a interiéry po celém území České republiky. Každý náš projekt je jedinečný a nepřenositelný. Vznikl pro konkrétního klienta, na konkrétní místo a do určitého prostoru se svým kontextem. Náš profesionální tým architektů a odborníků z jednotlivých stavebních profesí vám vypracuje kompletní projektovou dokumentaci, pomůže s výběrem stavební firmy a dohlédne nad průběhem stavby vašeho nového domova.

Máme radost za každé ocenění naší práce, který nás motivuje do dalších projektů. Jsme nositeli ocenění Dřevěná stavba roku 2013, finalisté soutěže Interiér roku 2015 a mezi nominovanými za Českou cenu za architekturu 2017. Nejvyšším získaným oceněním je prestižním Národní cena za architekturu Grand prix architektů 2014.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

MODULORA

Palác Chicago
Národní 58/32
110 00 Praha 1

www.modulora.cz

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email