MP-Archi

Rodinný dům v Brandýse

O projektu

Rodinný dům je navržený jako dvoupodlažní stavba členěná do dvou základních hmot, jejichž půdorysný tvar vychází z charakteru pozemku. U hlavní hmoty je pro fasádu využita zejména omítka a je zakončena sedlovou střechou. Krytinu tvoří keramické tašky. Menší „kvádr“ má dřevěný venkovní obklad a plochou střechu. Obě hmoty spolu kontrastují, dohromady ale vytvářejí jeden celek.
Hlavní společné prostory - obývací pokoj s jídelnou a kuchyň se nachází v přízemí, odkud je vstup na terasu a na zahradu. Dále je v přízemí umístěno technické a provozní zázemí domu a jedna ložnice/ dětský pokoj. Klidová zóna s ložnicemi, dětskými pokoji, koupelnou, šatnou a pracovnou se nachází v patře.

The family house is designed as a two-storey building divided into two basic volumes. The shape of the floor plan is based on the characteristics of the land. For the main volume, the plaster is mainly used for the façade and is finished with a saddle roof. The ceramic tiles are used for roofing. The smaller "cuboid" has a wooden exterior cladding and a flat roof. Both materials contrast with each other, but together it makes a unity.
The main common areas - living room with dining room and kitchen are located on the ground floor, where is also access to the terrace and garden. The ground floor contains alos technical room and one bedroom / children's room. The quiet area with bedrooms, children's rooms, main bathroom, dressing room and study is located on the first floor.

Autoři projektu

Související projekty

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

MP-Archi

Pernerova 293/11, Praha 8

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email