Helena Fares

Helena Fares

FARESdesign
Design with a Twist

Útulný a krásný domov – i pro Vás.

Po Sametové revoluci procestovala Evropu. 
Na Kypru se seznámila se svým budoucím mužem a po sňatku se přestěhovali do jeho rodné země, Libanonu. 
Zde pracovala 14 let v módním průmyslu (Haute Couture) jako návrhářka, nejprve 10 let pro paní Blanku Matragi, posléze pro prestižní  světoznámý salon Haute Couture Abed Mahfouz. 
 

 

Po rozvodu se vrátila do vlasti, kde absolvovala diplomové studium na Designškole, obor interiérový design, a od té doby působí v této oblasti.
Ještě na škole byla oslovena, aby vytvořila návrh na vstupní halu pro Universitu Karlovu, fakulta MatFyz v Tróje, a na posluchárnu v novém pavilonu MFF UK. Oba projekty očekávají realizaci.
Velmi ráda tvoří nejenom praktické, ale hlavně útulné a krásné interiéry, do kterých zakomponovává jemný, evropskému stylu přizpůsobený duch Orientu. Vše završuje působivým osvětlením.
Z jejích interiérů je také možné cítit i přetrvávající lásku k Haute Couture; velmi ráda kouzlí s látkami, hraje si s barvami, strukturami a materiály, a vymýšlí originální interiérová řešení.

  • Interiéry
  • Soukromé prostory, veřejné prostory
  • Celá ČR
  • obývací pokoje, dětské pokoje, ložnice kuchyně, koupelny, pracovny – home office, home fitness, komplexní návrhy na celé byty/domy
  • posluchárny, učebny, konferenční místnosti, vstupní haly