KAVÁRNA BESEDA – MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ Kopeckého sady 59, Plzeň


KAVÁRNA BESEDA – MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ Kopeckého sady 59, Plzeň

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

2 525

O projektu

KAVÁRNA BESEDA – MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ Kopeckého sady 59, Plzeň“ Autor: DL studio, s. r. o. Mgr. David Marek a Ing. arch.

Tomáš Hrubý spolupráce: Ing. arch. Sylva Vlková foto: Lucie Kastnerová Hlavním požadavkem investora bylo obnovit „zašlou slávu“ původní kavárny a to jak z hlediska provozní, tak z hlediska výtvarné, nebo interiérové podoby. Investor tedy vybral nového provozovatele a objednal si u nás studii a projekt interiéru celkové obnovy interiéru kavárny v Měšťanské Besedě. Ze strany památkářů byl velký tlak na odbornou obnovu a renovaci původních dřevěných obkladů, maleb a svítidel.

U zabudovaného a volného interiéru jsme se dohodli na konceptu vkládání tradičně formovaných prvků se současným detailem a ze současných technologií. Prostor kavárny byl vyčištěn od nefunkčních paravánů, které prostor zbytečně rozčleňovali a potlačovali jeho původní vážnost a svobodu. Ke kavárně byl připojen sousední kulečníkový salónek – nefukční kulečníková herna byla zrušena a nahrazena dalšími místy pro hosty. Stávající WC pro hosty prošlo komplexní rekonstrukcí, do dispozice bylo přidáno WC pro vozíčkáře. V kulečníkové herně byla zrepasována původní terazzová podlaha.

V hlavní kavárně pak původní podlaha byla demontována a nahrazena velkoformátovou dlažbou s dekorem terazza. Toto byl jediný ústupek od původního projektu, kde bylo navrženo lité terazzo, které však nemohlo být realizováno zejména z technologických důvodů. Nutno podotknout, že toto řešení bylo schváleno památkáři. Stejně tak, jako použití tvarově konzervativních, ale jinak ultra moderních křesílek Split od značky TON. Židličky (typ 811) jsou pak z kolekce navržené J.

Hoffmanem ve třicátých letech dvacátého století. Lavice, pult, zápultí, obklady stěn v zadním salónku se drží původních forem, provedení je však moderní. Místo patinované mosazi je např. použit lak imitující mosaz. Rámové obklady stěn mají moderní detail.

Do pultu je z důvodu estetické čistoty a jednoduchosti zakomponována speciální chladící vitrína, bez profilového spojení zasklených částí. Použité materiály: dubové masivky a dýha na pultu a zápultí a na lavicích, látkové a kožené čalounění na lavicích, kovové podnoží a žulová masivní deska na stoly a pulty, sklo, papírové tapety z kolekce Lavmi, keramická dlažba, malířská technika fládrování – na omítce a některých dřevěných prvcích interiéru. Za hlavní inovaci našeho návrhu považujeme tvarovou, materiálovou a detailní vyváženost nových a původních interiérových prvků.

Cena realizace projektu

35000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 35000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.