DL studio

KAVÁRNA BESEDA – MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ Kopeckého sady 59, Plzeň

O projektu

KAVÁRNA BESEDA – MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ
Kopeckého sady 59, Plzeň“
Autor: DL studio, s.r.o.
Mgr. David Marek a Ing. arch. Tomáš Hrubý
spolupráce: Ing. arch. Sylva Vlková
foto: Lucie Kastnerová

Hlavním požadavkem investora bylo obnovit „zašlou slávu“ původní kavárny a to jak z hlediska provozní, tak z hlediska výtvarné, nebo interiérové podoby.
Investor tedy vybral nového provozovatele a objednal si u nás studii a projekt interiéru celkové obnovy interiéru kavárny v Měšťanské Besedě.
Ze strany památkářů byl velký tlak na odbornou obnovu a renovaci původních dřevěných obkladů, maleb a svítidel. U zabudovaného a volného interiéru jsme se dohodli na konceptu vkládání tradičně formovaných prvků se současným detailem a ze současných technologií.
Prostor kavárny byl vyčištěn od nefunkčních paravánů, které prostor zbytečně rozčleňovali a potlačovali jeho původní vážnost a svobodu. Ke kavárně byl připojen sousední kulečníkový salónek – nefukční kulečníková herna byla zrušena a nahrazena dalšími místy pro hosty.
Stávající WC pro hosty prošlo komplexní rekonstrukcí, do dispozice bylo přidáno WC pro vozíčkáře.
V kulečníkové herně byla zrepasována původní terazzová podlaha. V hlavní kavárně pak původní podlaha byla demontována a nahrazena velkoformátovou dlažbou s dekorem terazza. Toto byl jediný ústupek od původního projektu, kde bylo navrženo lité terazzo, které však nemohlo být realizováno zejména z technologických důvodů. Nutno podotknout, že toto řešení bylo schváleno památkáři.
Stejně tak, jako použití tvarově konzervativních, ale jinak ultra moderních křesílek Split od značky TON. Židličky (typ 811) jsou pak z kolekce navržené J. Hoffmanem ve třicátých letech dvacátého století.
Lavice, pult, zápultí, obklady stěn v zadním salónku se drží původních forem, provedení je však moderní. Místo patinované mosazi je např. použit lak imitující mosaz. Rámové obklady stěn mají moderní detail. Do pultu je z důvodu estetické čistoty a jednoduchosti zakomponována speciální chladící vitrína, bez profilového spojení zasklených částí.
Použité materiály:
dubové masivky a dýha na pultu a zápultí a na lavicích, látkové a kožené čalounění na lavicích, kovové podnoží a žulová masivní deska na stoly a pulty, sklo, papírové tapety z kolekce Lavmi, keramická dlažba, malířská technika fládrování – na omítce a některých dřevěných prvcích interiéru.
Za hlavní inovaci našeho návrhu považujeme tvarovou, materiálovou a detailní vyváženost nových a původních interiérových prvků.

Cena realizace projektu

35000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 35000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku stavebního odborníka z CZECH DECO TEAM.

Autoři projektu

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

DL studio

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email