Ing. Alice Dočkalová

SPLNĚNÁ PŘÁNÍ

O projektu

Byt 2+kk. Přáním klientky byla velká kuchyň s barovým posezením, vinotéka, skrytý bar, potravinová skříň a vyřešení úložných prostor. Jako vzpomínku chtěla mít někde na očích průvodce ze zemí, které dosud navštívila.Mezi kuchyňskou linkou a dveřmi byla nepěkná nika, kde byla vestavná skříň. Vytažením niky více do prostoru, ke stropu a směrem ke kuchyňské lince zmizel vyčnívající roh kuchyně. Zároveň se schovala dvířka od rozvodné skříňky, která ale zůstala pohodlně přístupná. Celý tento prostor se sjednotil.Po otevření úkrytu pro rozvodnou skříňku se jako moment překvapení objeví skrytý bar. V původní nice je umístěná lednice, potravinová skříň a další úložné prostory (žehlící prkno, úklidové prostředky, …). Vinotéka našla místo ve vnějším rohu kuchyňské linky a je snadno přístupná.Pro narušení ostrého tmavého tvaru TV jsou na celé zdi za televizí umístěny dubové kolíky v laminové desce. Dubové kolíky plní jak funkci estetickou, tak i praktickou. Na kolíkách jsou volně položené poličky, které lze libovolně přemístit a měnit tak vzhled celé stěny podle nálady. Na poličkách jsou vystaveny průvodci z cest a jsou tak příjemnou vzpomínkou při relaxaci na sedačce.V ložnici je otevřená šatna a vestavná skříň. Všechna přání klientky se nakonec podařilo splnit.


Autoři projektu

Mým klientům naslouchám a dokážu se dobře nacítit na jejich potřeby a přání. Tak mohu vytvořit návrh interiéru, který je jedinečný a odráží osobnost klienta, jeho přání, sny a hodnoty. S prostorem dokážu pracovat tak, abych jej využila na maximum. Zároveň dbám na to, aby byl prostor vzdušný a volný. 

Navrhnu vám celý byt, dům nebo jednotlivé místnosti. Při práci kladu důraz na vaše přání a osobnost. Ze začátku se hodně ptám a naslouchám a poslouchám, co jste řekli i co jste neřekli a možná jste chtěli říct :-). Umím se na vás naladit a vytvořit interiér, kde vám bude dobře.

V návrhu netlačím na pilu a nevnucuji za každou cenu moje řešení. Bydlet v interiéru budete vy, ne já.

Co mám ráda?

Baví mě pracovat s prostorem a při navrhování počítám s každým centimetrem. Když je to potřeba, nebojím se změnit dispoziční řešení. Zároveň je pro mě velmi důležité, aby interiér dobře fungoval a nepůsobil jako přehlcený.

Ráda vymýšlím neokoukaná a netradiční řešení, jako třeba použití ocelových lanek čistě jako dekorace, i když nic nenesou. Nebo box na dříví jako krabička od sirek.

Dělá mi dobře, když od vás slyším podobné věty jako: „No to jsem ještě nikde neviděla!“ „To by mě fakt nenapadlo!“ „To je boží!“

Jak pracuji?

Mám cit pro barvy a ráda s nimi pracuji, což můžete vidět na mých realizacích. I když mám doma dvě dcery, umím navrhnout pokoje pro kluky a vím, co je to Minecraft?.

Inspiraci nalézám v podstatě kdekoli a kdykoli. V přírodě, na cestách, v časopisech, na výstavách nebo jen tak v mojí hlavě. Mým oblíbeným malířem je Cézanne a blízký je mi Vincent van Gogh.

Vaši osobnost promítám do vašeho domova, abyste mohli cítit „Tady jsem doma. Tady je to o mně. To jsem já!“. Svojí práci mám moc ráda. Baví mě na ní spousta věcí, ale hlavně to, že pomáhám lidem zlepšit jejich život.

Chci, abyste měli radost a potěšení z proměny vašeho bydlení, aby výsledek vyjadřoval vaši lásku k sobě a cítili jste se doma šťastní…

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Ing. Alice Dočkalová

U Sanatoria 716/9
153 00 Praha

www.dockalovainteriery.cz

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email