DNA CENTRAL EUROPE, s.r.o.
DNA CENTRAL EUROPE, s.r.o. Autor projektu
DNA CENTRAL EUROPE, s.r.o.

Fakultní nemocnice Olomouc, Geriatrie

O projektu

Použitý systém řízení osvětlení svou stavebnicovou architekturou nabízí řešení od jednoho nemocničního lůžka, pokoje nebo chodby až po celou nemocnici. Snadnou integrací s ostatními technologiemi je možno vytvářet kompaktní řešení s ekosystémem budovy. Vysoká ekonomika provozu je zajištěna díky provázání funkcionalit TZB, MaR, řízení osvětlení a stínění. Regulaci osvětlení na míru zajišťuje protokol DALI. Významným prvkem tohoto protokolu je přizpůsobení intenzity a směru svícení v jednotlivých místnostech. Nastavení intenzity probíhá automaticky na základě vnějších světelných podmínek tak, aby příspěvek umělého osvětlení měl při zachování co nejvyššího možného komfortu zrakových podmínek co nejnižší energetickou spotřebu.Významné je rovněž řízení teploty chromatičnosti. Přihlédneme-li k potřebám pacientů a personálu, je hlavním přínosem této technologie především zcela automatizovaný provoz s nutností minimálních zásahů u výjimečných událostí. V systému regulace osvětlení na míru je aplikován rovněž časový harmonogram v kombinaci s monitoringem přítomnosti osob.Prostřednictvím vizualizačního softwaru umístěného u správce je možná komplexní digitální správa nad osvětlovací soustavou v jejích nejmenších detailech. Tak lze kdykoli zasáhnout do energetické bilance objektu a jakkoli ji regulovat.


Autoři projektu

Aby vyjádření původní myšlenky architekta bylo jednoduše prezentovatelné venkovním nebo vnitřním osvětlením budovy, je řízení osvětlení nezbytným doplňkem, které poskytujeme jako součást moderního osvětlování budov.

Krásná světla nestačí. Potřebujete je zapínat, tlumit, měnit? Jednoduše ovládat? Naše systémy to udělají za Vás. Chytře, efektivně a bezpečně.

Zobrazit profil

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz